Geri

Sürdürülebilirlik

Temiz Enerji

Enerji verimliliği ve enerji tüketiminin azaltılması önceliklerimizdir.
Akılcı ve sürdürülebilir bir enerji modeline bağlı olarak tüm eylemlerimizi 2027 yılına kadar karbon nötr olma hedefiyle geliştiriyoruz.
Sıfır karbon misyonuna doğru, tükettiğimiz enerjinin bir çoğu artık çevre dostu.Yeşil bir gelecek için çevresel sorumlulukla ince pamuk iplikleri üretme vizyonumuza odaklandık.
Bu hedefe ulaşmak için halihazırda 4MW kurulu güce sahip tam kapasite çalışan bir fotovoltaik güneş santralimiz var.

Organik Pamuk

 

 

 

 

 

 

Organik Pamuk yetiştiriciliğinde zararlı ilaç ve kimyasalların kullanımından kaçınılarak ürün kalitesi artırılmaktadır. Almer tekstil sağlıklı ürünlere önem verdiği için organik iplik üretimini artırmayı hedefliyor.
Better Cotton Initiative, daha iyi çiftlik koşullarında pamuk yetiştirmek için kullanılabilecek su ve kimyasal miktarını azaltarak dünya çapındaki çiftçilerin yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaçlıyor.
Almer Tekstil, EKOTEX sertifikasına sahiptir ve buna olan bağlılığımızı her zaman yineliyoruz. Ayrıca, tedarik kaynaklarımızdan daha az çevresel etkiye sahip, sürdürülebilir kaynaklı malzemeler için müşterilerimizin taleplerini karşılamaya önem veriyoruz.
Almer Tekstil GOTS sertifikasına sahiptir. Global Organic Textile Standard, üretim sürecinin her aşamasında sosyal, kimyasal ve çevresel gereksinimleri kapsayan, tekstilde dünyanın önde gelen organik elyaf standartıdır. Bu standartın amacı, ham maddenin hasatından, çevresel ve sosyal duyarlılığa dayalı üretim ve son tüketiciye güvence verebilecek bir etiketleme yapılmasına kadar tekstil ürünlerinin organik durumunu garanti altına alınmasıdır.

Orman Projesi

“Daha yeşil bir gelecek için Almer Tekstil ormanını doğaya hediye edeceğiz”

Orman Projesi

“Daha yeşil bir gelecek için Almer Tekstil ormanını doğaya hediye edeceğiz”

Laboratuvarımız